3 Nisan 2013 Çarşamba

OCAK AYINDA BU KİTABI OKUDUM - 6


KİTABIN ADI
İnsan Olmak (Being Human)
KİTABIN YAZARI
Mary ve John Gribbin 
KİTABIN ÇEVİRMENİ
Selçuk Gökoluk
KİTABIN YAYINEVİ
Dost Kitabevi
KİTABIN BASKI YILI
2005
KİTABIN BASKI SAYISI
1. Baskı
KİTABIN SAYFA SAYISI
314 sayfa
KİTABIN DİZGİ/BASKI KALİTESİ
9,5/10  (Az sayıda dizgi hatası var)
KİTABIN YAZIM-DİL KALİTESİ
10/10 
KİTABIN EDEBİ/SANATSAL/TARİHSEL DEĞERİ
10/10 

Dünyanın oluşumundan milyonlarca yıl sonra oksijen soluyabilir canlıların oluşmasıyla yeryüzünde hayat başladı.

Defalarca yok olma tehlikesi yaşayan canlılar, her kısmi yok oluştan sonra pek çok canlı çeşitlemesiyle evrimleşmesini sürdürdü. Afrika kıtasında bir zaman geldi, sıra dışı bir Afrika maymunu doğal hayat çevremini aşarak dünyaya yayılmaya başladı. Bu anda da insanın var olma macerası başladı.

Dinozorların milyonlarca yıl süren dünya macerasının bitiminden sonra sahne alan sıra dışı maymun evrensel değişim dinamiği çerçevesinde zihinsel ve toplumsal gelişimini sürdürerek son buzul devirlerinden itibaren insan oldu.

Bu soluksuz serüveni basit ve kolay okunur biçimde anlatan yazarlar, insanı anlatıyorlar. Bir an kendimizi günlük karmaşadan, kişisel ve toplumsal kavgalardan soyutlayıp bu geçmiş muhteşem serüvenimizi izleyelim. Sanıyorum bundan sonraki yaşamımızda atacağımız tüm adımlarda bize fazlasıyla yardımcı olacak.

Buyurun bu şöleni birlikte izleyelim.

John R. Gribbin (born 1946) is a British science writer, an astrophysicist, and a visiting fellow in astronomy at the University of Sussex. The topical range of his prolific writings include quantum physics, biographies of famous scientists, human evolution, the origins of the universe, climate change and global warming. His also writes science fiction.

Mary Gribbin works in education in East Sussex and writes books about science for children. She won The TES Junior Information Book Award for her book Time and the Universe, and has written series of books for Ladybird. She has also worked with John Gribbin on Being Human, Ice Age, and major biographies of Richard Feynman and Robert FitzRoy, as well as the "in 90 minutes" series of mini-biographies of Galileo, Newton, Halley, Faraday, Darwin, Mendel, Curie and Einstein.

She has written for a wide range of newspapers and magazines including She,Cosmopolitan, and the Guardian, has a degree in psychology and has worked for twenty years with children of all ages from 4 to 16. In an earlier incarnation, she was at one time the youngest County Councillor in England. Her other interests include floristry, antiques and interior design.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder