3 Şubat 2017 Cuma

BELGRAD RESTORANLARI – 2 “DVA JELENA”

Belgrad gezimizdeki ilk akşam yemeği için tercih ettiğimiz restoran “Dva Jelena” oldu. “Two Deer-İki Geyik” adını taşıyan bu restoran, “Skadarlija” semtinde “Zadarska 32,” adresinde bulunuyor. Tripadvisor, gezginlerin tercihine göre Belgrad’ın 984 restoranı arasında beğeni de 29. Sırada yer alıyor.
 aklaşık saat 20.00’de canlı müzik başlıyor. Belgrad’ın tüm restoran ve kapalı mekanlarında ne yazık ki hala sigara içiliyor. Sigarasız bir bölümü var ancak buraya da müzik ekibinin gelmediği söylendiğinden zorunlu olarak sigara içilen bölümde oturmak zorunda kaldık.
Müzik grubu, dolaşmadan salon girişinde çalıyor. Siparişler zamanında ve düzenli servis ediliyor. Ancak zamanla sigara dozu artında fazla kalamadan ayrıldık. Restoran 1832’den beri faaliyette imiş ve Tito’nun sık geldiği restoranlardan imiş.
Ancak genel izlenim olarak Belgrad’da uğradığımız diğer restoranlara göre bize, daha ticari ve turistik hizmet ediyor geldi. Yediklerimiz de çok akılda kalıcı değildi. Altı kişilik grubumuzun toplam hesabı, bahşiş dahil 10.300 Dinar (275,00 TL – kişi başı 46,00 TL) geldi.
Restoranın sitesi: 

4 yorum:

 1. Türkçe menü ilginç olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Türkler, Sırp turizmini etkilemeye başlamış.
   Sevgi ve en derin saygılarımla.

   Sil
 2. 1832 yılından kalma bir mekanda bulunmak bence çok eğlenceli ve derin bir mutluluk olmalı. Zira estetiğin zarafeti tarihle buluştuğu bir ortamın havasını solumakla, bugünün beton yığınları arasındaki görgüsüzlüğün içinde yaşamanın arasındaki farkın, ancak bu şekilde anlaşılacağını düşünüyorum. Saygılarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Avrupa'da bu denli eski mekanlar oldukça fazla. Barcelona'da 900 yıllık bir sokakta dolaştığımızı hatırlıyorum. Umarım en kısa zamanda şehir kültürü "yönetici"lerimizinde içinde yeşerir.
   Sevgi ve en derin saygılarımla.

   Sil