26 Ekim 2010 Salı

EKİM AYINDA BU KİTABI OKUDUM - 1KİTABIN ADI : Takunyalı Führer
KİTABIN YAZARI : Ergün Poyraz
KİTABIN ÇEVİRMENİ : -
KİTABIN YAYINEVİ : Togan Yayıncılık
KİTABIN BASKI YILI : 2010
KİTABIN BASKI SAYISI : 7. Baskı
KİTABIN SAYFA SAYISI : 548 sayfa
KİTABIN DİZGİ/BASKI KALİTESİ : 10/10
KİTABIN YAZIM-DİL KALİTESİ : 8/10
KİTABIN EDEBİ/SANATSAL/TARİHSEL DEĞERİ : 6/10
YORUM
Dönem kitaplarına fazla ilgi göstermem. Biraz çalakalem hazırlandıkları için, kaynakça olmadığı için, olaya karşı yönden de bir bakış açısı getirmedikleri için çok fazla almam ve okumam. Sonuçta edebiyat değerleri yoktur. Sadece bazı anlık bilgileri, gazetelerin veya TV’lerin göz ardı ettiği/ettirildiği bazı bilgileri vermeleri bakımından ilginçtirler.
Ergün Poyraz’ı daha önce okumadım. Ancak nedeni ne olursa olsun 3,5 senedir esaret altında tutulmasını kabul edemiyorum. Siyasi düşüncesini de merak etmiyorum.
Bu kitapta dönemin başbakanı hakkında pek çok kişiye ilginç gelebilecek bazı bilgiler veriyor. Doğru mu bilemem. Ancak uçan kuşa dava açan başbakanın bu kitaba dava açtığını duymadım. (Belki de satır aralarında kayboldu. Bilen varsa yazsın)
Kitabı okuduktan sonra ne yazık ki gülümseyemedim. Zira yazılanlar doğru ise yazık, çok yazık. Cumhuriyet Türkiye’sini yönetenlerin gerçek yüzlerini öğrenmek inanın çok ağırıma gitti.
Kitabın bazı ana başlıklarını ilgilenenler için yazayım:

*İsyana katılan aileden mi geliyor?
*Rumlar niye "Bizim çocuk Erdoğan" diyor?
*İktidarında; Ayasofya açılacaktı, kilise açıldı, cami ve Kur'an kursu yıkıldı.
*Mehdiliğe mi soyundu?
*Tayyip hakkında Türk değil diyen başdanışmanı.
*Yırtık ayakkabı giydiği günlerden 3 bin dolarlık ayakkabıya.
*Satılan değerlerimiz.
*Kur'an bülbülü olarak lanse edilmesine rağmen, Kur'an dersinden kaç aldı?
*Amerikalıların çaylağı ve "At Sineği."
*Tayyip'in üç çocuk istemini üzerine alan kadın Bakan.
*Humeyni özlemcisi Türkler kim?
*Hizbullah ve İBDA-C ile dans.
*MİT, Tayyip'i seviyor mu?
*Tayyip'in en yakınındaki yerli uyuşturucu kaçakçıları.
*Tayyip'in el ele olduğu çeteci dostları.
*Tayyip'in korumalığını yapan çete lideri.
*Tayyip'in önünü açan cinayetler.
*Tayyip'in küresel teröristlerle olan bağlantıları.
*Tayyip'in uluslararası uyuşturucu ve silah kaçakçıları ile ilişkileri.
*Hablemitoğlu cinayetinin bilinmeyenleri.
*Tayyip'in Hitlerleşme süreci.
*Ergenekon tertibi neleri örtüyor?
*Ergenekon savcısına rüşvet gibi silah hediyesi.
*Tayyip'in Büyükanıt'a olan ilgisi.
*Hacıhüsrev'de Tayyip'e takılan lakap.
*Paytak Reco'nun şaibeli futbolculuk serüveni.
*Sucukçuluk günlerinde insanlara at, eşek eti mi yedirdi?
*Tayyip ile Emine'nin evliliğe giden yolda bilinmeyenleri.
*Cumhurbaşkanlığı'nı kaybettiren krizin perde gerisi.
*Herkese hiddetli, PKK'ya şefkatli.
*Otoriteye boyun eğen Kasımpaşalı.
*İHH ve bağlantıları.

Ergün Poyraz,
(d. 31 Ocak 1963, İstanbul), siyasi partiler ve tarikatların yapılanmaları ve aralarındaki bağlantıları inceleyen araştırmacı yazar.

1983 yılında Yıldız Üniversitesi İnşaat Bölümü'ne başladı. İkinci sınıfta okuldan ayrılarak evlendi, 1988 yılında eşinden ayrıldı. Bir süre Aydın'da hayvancılık yapmış, 1993-1994 yıllarında ise Bilecik'te bir inşaat şirketinde idari sorumlu olarak çalışmıştır. 32 yaşında askere gitmiş askerlikten sonra Aydın´a ailesinin yanına dönerek yazarlığa başlamıştır.
Refah'ın Gerçek Yüzü isimli kitabı 1998 yılında 28 Şubat sürecinde Vural Savaş tarafından açılan Refah Partisi'nin kapatılma davasında delil olarak kullanıldı. Fethullah Gülen ile ilgili yazdığı kitaplar Fethullah Gülen hakkında açılan ve Gülen'in beraat ettiği davada delil olarak kullanıldı ve bu davada tanıklık yaptı.
Adalet ve Kalkınma Partisi, ideolojisi, parti kurucuları ve ileri gelenleri hakkında yazdığı Takunyalı Führer, Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisine, Patlak Ampul, Musa'nın Gül'ü, Musa'nın Çocukları, Musa'nın Mücahiti, Musa'nın AKP'si, AKPapa'nın Temel İçgüdüsü gibi muhalif kitapları ile tanındı. Bu kitaplar nedeniyle bazı çevrelerce antisemit olmakla suçlanmaktadır.
Misyonerler Arasında Altı Ay: Dünden Bugüne Hıristiyanlık ve Yahudiliğin Analizi isimli kitabında dinlere basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Mahkeme Poyraz'ın beraatine karar verdi. Yargıtay 4. Ceza Dairesi, yaptığı inceleme sonucunda beraat kararının bozulmasına hükmetti. Yargıtay 4. Ceza Dairesi kitapta yer alan İsa Peygamber, Hıristiyanlık ve Musevilik ile ilgili aşağıdaki ifadeleri beraat kararını bozma gerekçesi olarak belirtti:
"Hıristiyanlar tecavüz ettikleri annenin bebeğini öldürüp, kıyma yapıp aynı anneye yediriyorlardı... Yalancı İsa... Hıristiyanların kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın karşınıza İsa'nın yalanı, yalanları çıkıyor... Vallahi Dallas bile Mukaddes Kitap'tan çok daha masundu... Hıristiyanların ve Yahudilerin kutsal kitaplarının hangi sayfasını açarsanız açın bir başka anlamsızlık, bir başka melanet fışkırıyor... O kutsal kitap fahişeliği ve zinayı teşvik ediyor... Kutsal kitap denilen rezillik abidesi... Hıristiyanlığın sapık öğretileri ile yetişen papazlar... Hıristiyanlara göre İsa Allah'ın oğludur diyen katiller, hırsızlar, sapıklar, dolandırıcı ve her türlü melaneti taşıyanların ise gideceği yer tam yol cennet!.. Hiç böyle sapık, böyle iğrenç, bir inanç olur mu?.. İsa'nın tam bir iblis olduğuna karar vereceklerdi..."

4 yorum:

 1. kitabı halen okuyorum ama sürekli okumaya sinirim dayanmıyo. içerisinde yazılanları başka kaynaklardan da okuduğum için doğruluğuna inanıyorum. ne yazık ki neler dönüyor ülkemizde.

  bu kadar bilinçsiz bir toplum olarak devam ettiğimiz müddetçede böyle olmaya mahkum.

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Pilli Petro,
  Ne yazık ki ben de okurken aynı duyguları yaşadım. Gerçekten bu yapılanlar ağırıma gidiyor. Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
 3. Ben okurken aynı duyguları yaşamadım, kitap çok gerçekçi , inanmak istemeyenlerin sinirine dokunabilir

  YanıtlaSil
 4. Ulusal kahraman Ergun Poyraz...

  YanıtlaSil