2 Mart 2016 Çarşamba

LA MARİANNA, TRATTORİA di MARE, RİMİNİ

Otelinde kaldığımız Antonio’nun Rimini’de akşam yemeği için ilk seçenek gösterdiği “La Marianna” tarihi Tiberius köprüsünün hemen yanında güzel bir mekan. Tüm İtalya gezginlerine öteden beri önerdiğim gibi, eğer rezervasyonunuz yoksa mutlaka saat 20.00’den önce restorana gitmeniz gerekiyor. Bu saatten sonra ya uzun süre beklemek ya da başka bir restoran aramak durumunda kalıyorsunuz. Tüm gezimiz boyunca irili ufaklı tüm restoranların saat 20.00’den sonra tamamen dolduğunu, bazılarında özellikle hafta sonu rezervasyonsuz gitmenin olanaksız olduğu gördük, yaşadık.
Özellikle orta sınıf İtalyan restoranlarının dekorasyonu zengin olmamakla birlikte her birinin değişik dekorasyon tarzları var. La Marianna, birbirinden farklı birkaç restorandan oluşan bir zincir şirketine sahip. “Ristorante Dallo Zio”, “Osteria De Borg” ve “Nude Crud” diğer restoranlarının adları. Ristorante Dallo Zio, kentin diğer tarafında, diğerleri ise birbirine çok yakın mesafelerde.

Adından da anlaşılacağı gibi restoran deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu bir mönüye sahip. Özellikle uygun fiyata güzel sofra şarapları tadabileceğiniz mekanda, her ne kadar mevsim sonu ve yağışlı hava nedeniyle dışarıdaki masaların çoğu boş olsa da iç mekan masalarının tamamı doluyor. Kalabalığa rağmen hızlı ve özenli bir servisi var. Rimini’de güzel bir keyif adası.


4 yorum:

 1. Yemekler bir harika gözüküyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İtalya gezisinde en mutlu olduğum noktalardan birisi, doyasıya deniz ürünleri yemekti. Endülüs gibi desem yeridir.
   Sevgi ve saygılarımla.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Benim için, güzel gezinin en güzel yanları bu keyifli sofralardı.
   Sevgi dileklerimle.

   Sil