6 Haziran 2014 Cuma

BOZCAADA ÇAPRAZ RESORT HOTEL

Bozcaada’da konakladığımız otel, ilçenin yaklaşık 3 kilometre kadar dışında apart iki katlı binalardan oluşan bir otel. Girişte resepsiyonun hemen karşısında bir küçük havuzu dışında sahilde bir büyük havuz ve oyun parkı dışında çim alan üzerinde spor aletleri bulunmakta.
Otelin, restoran bölümü, yine sahilde bağlar arasında bahçesi ve kapalı alanı olan bir bina. Apart odalarda 3 yatak bulunuyor. Otel genel görünümü ile oldukça temiz ve bakımlı.
Sahili, kumluk alanı oldukça küçük olduğu için çok dar. Ancak koy birkaç kilometre uzandığı için pek çok yerden denize girmek mümkün. Mevsim gereği biraz serin ve kapalı hava nedeniyle denize girme fırsatımız olmadı. Ancak birkaç metrede derinleştiğini gördüm.
Konaklamamız yarım pansiyon olduğu için akşam yemeklerini de otelde aldık. Kahvaltı ve akşam yemekleri 5 yıldızlı oteller ile kıyaslandığında zayıf olmakla birlikte, sezonda daha zengin olduğu söylendi. Ancak temiz ve özenli bir servis yapılıyor.
Personeli dikkatli, temiz ve oldukça yakın davranış içindeler. Bozcaada’ya yolunuz düştüğünde, denize girme olanağı olması bakımından da tercih edilebilecek bir otel. Her ne kadar şehre yazın yürüme mesafesinde sayılmasa da kalabalık grupları ilçeye taşıyacak servisi var. Sanırım feribottan karşılamada da yardımcı olurlar.
Tüm güzel tatiller sizlerin olsun.

2 yorum: