21 Temmuz 2017 Cuma

YİNE BİR ARA ZAMANI GELDİ

Öyle ya da böyle, yaşam mücadelesini sürdürenler için uzun ve sıcak yaz günlerinin gelmesiyle tatil düşüncesi kafalarda uyanmaya başladı. Elbette kimileri tatilini çoktan bitirip işlerine döndüler bile. Ama bizler gibi mesleki olarak belli günleri bekleyenler için tatil zamanı yeni başlıyor.

İnsanın gideceği yer neresi olursa olsun, günlük yaşamının dışına çıkması gerçekte tatil anlamına geliyor. İster denize girin, ister serin dağlarda yürüyüş yapın, ister çantanızı yüklenip bilmedik diyarlara gidin hepsi tatildir, hatta hiçbir şey yapmayıp ayağınızı uzatıp tembelce uzanın, eğer günlük rutinin dışına çıkıyorsanız gene tatildesiniz demektir.

Benimkisi her zaman bu saydıklarımın bir bileşkesi oluyor. Yaş ilerledikçe farklı oranlarda değişmeler olabiliyorsa da temel de mümkün olduğu kadar çeşitlemeler yapmaya çalışıyorum. Bu senede tatilin uzunca bir bölümünü Didim Akbük’te değerlendirirken, arada 3 günlük bir Samos gezim olacak. Önümüzdeki bayram öncesi Ankara’ya kısa bir dönüş yapsam da bayramda 6 günlük bir gezimiz olacak. Yeri söylemeyeyim, anlatırken sürpriz olsun.

Yanımda çok sayıda tatil arkadaşım kitaplar olacak. Zamansızlıktan temmuz ayı kitaplarımı yorumlayamadan gideceğimden dönüşe çok sayıda kitap birikmiş olacak.

Herkesin gönlünce olsun, dönüşte buluşmak üzere…

1 yorum: