26 Ocak 2015 Pazartesi

KASIM AYINDA BU KİTABI OKUDUM - 3

 
KİTABIN ADI
Hayatın Mucizeleri
KİTABIN YAZARI

Stefan Zweig

KİTABIN ÇEVİRMENİ
Esen Tezel
KİTABIN YAYINEVİ
Can Yayınları
KİTABIN BASKI YILI
2013
KİTABIN BASKI SAYISI
3. Baskı
KİTABIN SAYFA SAYISI
264  syf
KİTABIN DİZGİ/BASKI KALİTESİ
10/10
KİTABIN YAZIM-DİL KALİTESİ
10/10 
KİTABIN EDEBİ/SANATSAL/TARİHSEL DEĞERİ
10/10 


Zweig’ın hikayeciliği en az romancılığı kadar –fazlası da var diyeyim- güçlü. Bu kitapta da birbirinden güzel hikayeleri yine bir solukta okunuyor.
Kitapta “Die wunder des lebens”, “Die liebe der Erika Ewald”, “Der Zwang”, “Die Unsichtbare Sammlung” “Die spat berzohte Schold” ve “Wondrak” öyküleri bir araya getirilmiş. Zweig’ın dilinden hikayeden tat almak için okunması gerekli bir kitap.
Tanıtımından;
Hayatın Mucizeleri, Stefan Zweig'ın Birinci Dünya Savaşı öncesinden İkinci Dünya Savaşı sonrasına kadar yayımlanmış öykülerini bir araya getiren bir seçki. Psikolojik çözümlemelerle derinleşen bu öykülerde Zweig, tuhaf yazgıların savurduğu insanların izini sürüyor. Savaş karşıtlarının ve kurbanlarının, hayatın baskısı altında ezilenlerin, her daim azınlıkta kalanların, beklenmedik tutkuların tutsağı olanların, kapana kısılan ruhların öyküleri bunlar. Hayatın Mucizeleri, Stefan Zweig'ın kaleminde, her biri tek tek kendi döneminin ruhunu kıskıvrak yakalayan öykülerle, insan ruhunun dipsiz derinliklerini mesken tutan bir retrospektif.

2 yorum:

 1. hikayeciliği bence de romancılığından güçlü. Bu arada kitabım geldi , çoook teşekkür ediyorum , keyifle okunup , kitaplığımda kıymetlilerim arasında muhafaza edilecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginize ve desteğinize ben teşekkür ediyorum. Umarım yeni hediyelerinizde olur.
   Selamlar, sevgiler.

   Sil