31 Aralık 2014 Çarşamba

2014 BİTERKEN…

Yazıyla, çiziyle, paylaşımla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Ama zamanın her geçen sene daha hızlandığını hissettiğimiz akışında yanımızda, yakınımızda veya uzağımızda bitmezcesine sürüp giden yaşam dinamiği sayısız olayı yaşattı. Sırasız ve acılı ölümler, mutluluktan zıplatan doğumlar, doğa olayları ile anlar akıp gitti.
Ülkemiz gerçeğinde hırslar, çelişkiler, acılar, umutsuzluklar ve giderek yıkılan düşlerimiz yanında küçük sevgi ve mutluluk kırıntıları vardı elbette. Dünya ise yine aynı yıkılası acımasızlığıyla yılın son günlerine ve anlarına kadar acıları, yaraları kanattı durdu.
Mutluluk nerede ve ne zaman? Umut var mı? Elbette var ve olacak!  Yeter ki solmasın sol memenin altındaki cevahir.
2014’ün bildik bilmedik görüntüleriyle sizleri baş başa bırakırken tüm dostların, ziyaretçilerimin, ülkemin değerli insanlarının ve tüm insanlığın umut ve barış dolu, sağlıklı bir yıla uzanmasını diliyorum.
8 yorum:

 1. Acısı ve tatlısıyla yaşanıp biten bir yılın ardından yeni yılda güzel günler, sağlık, mutluluk diliyorum.

  YanıtlaSil
 2. "Küçük sevgi ve mutluluk kırıntıları" Tüm mücadeleyle yaşama sarılmamız bu cümlelerde saklı... 2014'ün özeti olan çalışmanıza teşekkürler Mehmet Bey...

  YanıtlaSil
 3. İlginçkareler var. Yaşam çelişkilerle anlamlı.herşey gönlünüzce olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlu yıllar, sevgi ve saygı dileklerimle.

   Sil
 4. 2014 çok fazla umut ve umutsuzlukla geçti, 2015 daha mutlu , gülmeyi unutan yüzümüzü gülümseten bir yıl olsun , hem bizim hem memleketimiz için ...

  YanıtlaSil